Евгений Б

что делать если не могу зайти в яндекс, гугл и на странички вк, в майле и в одноклассники. И из-за чего это может быть?

Vahe Xaratyan

*Faceplamp* 1- Если не можешь зайти в маил, то где же ты задала вопрос? 2- а за интернет давно платила, хотя может просто плохо ловит

Ольга Свистунова

c-windows-system32-drivers-etc и открой фаил hosts блокнотом.
сотри все что внутри и вставь то что ниже напишу

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# localhost name resolution is handled within DNS itself.
#127.0.0.1 localhost
#::1 localhost

сохрани изменения и пользуйся.