Елена Морозова

Напишите 4-5 предложений на английском языке о том кем бы я работала летом в свободное от учёбы время

Нам учительница задала написать 4-5 предложений о том кем бы я работала летом я учусь в 9-ом классе так что предложений должно быть не меньше 4 .Зараннее спасибо!!! ОЧЕНЬ НАДО!!! Я потом его наизусть должна выучить!!!

Тэране

I want to work a photographer in summer. It is interesting.I can take many interesting pictures of my city. I'll print them and take them to the Travel Agency. I want to show tourists the beauty of our city. Сойдет? Я не знаю, хорошо ли. Я учусь в шестом классе и нам бы на эту тему задали бы сочинение в страницу

Валентина

In summer I worked as a librarian.My contribution was to help people. People should be able to read and learn new things.This is a very interesting and useful work!

Наталья Турманенко

I love travelling.I've been to many countries, but I have never been to Japan. I think, that this country is very interesting, so i want to go there. Unfortunately, i do not know japanese language, but i don't think that's a very big problem.