Наталья Медкова

проверьте письмо по английскому языку из 6 баллов сколько дадут?

Dear John,
Thanks for your letter. It was great to hear from you.
In your letter you asked me about chores. Well, my parents are working and I am with my sister do cleaning. What with the cook, everybody in my family do it for themself. And i think that every person including boys must know how to cook and do another chores.
By the way, you said about hiking. It is cool! Where you going? For how days you going? Did you it in the past?
Sorry but i mast do my homework. Keep contact.
Best wishes,
Anon

Елена

Ответила на точно такой же вопрос, смотрите.