Павел Кондратьев

Что делать. Пожалуйста, подробно объясните.

windows failed to start. A recent hardware of software change mingt be the cause. To fix the problem:
1.Insert your Windows installation disc and restart your computer.
2.Choose your language settings,and then click ''next''.
3.Click ''Repaair your computer''
If you do not have this disk,contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.
File:\windows\system32\boot\winload.exe
Status:0xc000035a
info: Attemping to load a 64-bit application,however this CPU is not compatible whith 64-bit mode. Помогите пожалуйста!. .

Евгения Григорьева

1.загрузись с диском windows
2. выбери язык и нажми "далее"
3. нажми "восстановление"

Сердар

"Твой процессор не поддерживает 64 разрядную систему" - думать нужно что и куда ставишь.