Игорь Светлов

Чому дорівнює середня кинетична енергія хаотичного руху молекул аргону???

Чому дорівнює середня кинетична енергія хаотичного руху молекул аргону, якщо 2 кг його знаходячись у посудині об"ємом 2м, виявляють тиск Зоо кПА (молярна маса аргону 0,04 кг/моль)???

Ев
Евгений

В формуле основного уравнения МКТ
p=( 2 / 3)*n*Eк. ( р - давление=3*10^5Па, n -концентрация ( n=N / v, N=m*Na / M ), Ек - средняя кинетическая энергия молекул, N -число молекул, v -объем, m -масса, Na -постоянная Авогадро=6,02*10^23 (1 / моль) , М -молярная масса) , подставим
p=2 *m*Na*Ек / 3*M*v . выразим Ек.
Ек=3*p*v*M / 2*m*Na.
Ек=3*3*10^5*2*0,04 / 2*2*6,02*10^23 =2,99*10^(-20)Дж. ( пересчитай еще раз).