Дмитрий Слеза

Поставьте все типы вопросов (общий, спец, раздел, альтерн) к след. предложению

The degree of government restrictions differs greatly between countries

Nastya Nastya

1.Does the degree of government restrictions differ greatly between countries?
2.What differs greatly between the countries?
3. The degree of government restrictions differs greatly between countries, doesn't it?
4.The degree of government restrictions differs greatly between the countries or not?