Елена Попова

определите в каждом из предложений видовременную форму и залог глагола- сказуемого.

1.I have never filled forms or written business letters in English.
2.They are constantly sending a lot of letters and telexes to foreign firms.
3.These terms were confirmed in their offer.
4.The talks will be completed this week.

Принцесса Ночь

1. I have never filled forms or written business letters in English.- Present Perfect Active
2. They are constantly sending a lot of letters and telexes to foreign firms. - Present Continuous Active
3. These terms were confirmed in their offer. - Past Simple Passive
4. The talks will be completed this week. - Future Simple Passive