Марина Матвеева

Помогите пожалуйста подготовиться к олимпиаде по истории.

1.Наступником князя Олега на київському престолі був: А) Святослав;
Б) Ігор;
В) Аскольд;
Г) Дир
2. 1253 р. в Дорогочині князь Данило Галицький:
А) зустрівся з монгольським ханом Батиєм; Б) прийняв королівську корону ;
В) завдав поразки Литовському князю Гедиміну; Г) завдав поразки Куремсі.
3. Люблінську унію було підписано: А) 1569 р.;
Б) 1595 р.;
В) 1596 р;
Г)1385 р.
4. Вкажіть історичні події, які відбулися в період правління Володимира Великого.
а) адміністративна реформа та позбавлення племінних князів влади;
б) спорудження Золотих воріт;
в) спорудження лінії оборонних укріплень для захисту південних кордонів Київської Русі;
г) запровадження християнства як державної релігії;
д) остаточний розгром печенігів під Києвом;
є) походи на Балканський півострів.
5. Встановіть послідовність історичних подій:
а) убивство древлянського князя Олега;
б) убивство Бориса і Гліба;
в) прихід до влади Ярослава Мудрого;
г) правління Ярополка;
д) прихід до влади Володимира Великого;
є) правління в Києві Святополка.
6. Хто був автором виданого в 1646 р. православного “Требника” ?
А) І. Вишенський
Б) С. Зизаній
В) П. Могила
Г) І. Борецький
Продовжіть речення:
7. Залізна доба в Україні розпочалася …
8. Юліанський календар був запроваджений …
9. …. – це головна вежа середньовічного замку.
10. Вчення томізм було названо за ім’ям …
11. Першовідкривачем морського шляху до Індії був …
12. Автором «95 тез» був …
13. Автор гасла «Мета виправдовує засоби» - …
14. Головним методом позбавлення селян землі в Англії було …
15. Першою незалежною буржуазною державою в Європі стали …
Завдання
1. Підберіть синоніми до наведених слів: (10 б.)
сейм – колонізація -
магнат – форпост -
шляхта – теологія -
фільварок – гільдія -
унія – анафема -
2. Напишіть статтю для історичної енциклопедії «Виготовлено в Римській імперії». (20 б.)
3. Заповніть таблицю «Походи київських князів на Візантію». (20 б.)
Рік походу Хто очолював Результати
4. Про які процеси в Польській державі свідчить наведений уривок з постанови сейму 1590 р.: (15 б.)
«… від значних у наших державах просторів пустих земель, розташованих на кордоні за Білою Церквою, ніякої користі нема ні громадської, ні приватної… Тому … встановлюємо, що будемо вважати себе вільними в роздачі … тих пустирів на вічність особам шляхетного стану… а саме: Трахтемирівський монастир над Дніпром, Бориспільський з селищем Іванівським, городище Володарське і до нього селище Велика Слобода над рікою Россю, Рокитне над тою ж рікою – трьом особам, як їх привілеї свідчать».
5. Історична задача: (10 б.) «Джек із Ньюбері мав підприємство, на якому працювало 10 ткачів,
5 чесальників вовни, 5 прядильників та інші. Щотижня Джек виплачував їм заробітну плату».
Яке це підприємство? До якого соціального прошарку належав Джек? Відповідь обґрунтуйте.
6. У яких битвах українське козацтво довело, що воно було захисником не лише України та Росії, але й Центральної Європи? (10 б.)

Юл
Юля

1. - Б) Ігор;
2. - Б) прийняв королівську корону ;
3. - А) 1569 р.;
4. -
а) адміністративна реформа та позбавлення племінних князів влади;
в) спорудження лінії оборонних укріплень для захисту південних кордонів Київської Русі;
г) запровадження християнства як державної релігії;
5. -
а) убивство древлянського князя Олега;
б) убивство Бориса і Гліба;
г) правління Ярополка;
д) прихід до влади Володимира Великого;
є) правління в Києві Святополка.
в) прихід до влади Ярослава Мудрого;
6. - В) П. Могила
7. - під кінець ІІ або ж на початку І тисячоліття до нашої ери.
8. - запровадив починаючи із 1 січня 45 р. до н. е. Юлій Цезар наприкінці 46 до н. е. , на Русі - князь Володимир разом з прйняттям християнства
9. - Донжон
10. - Фоми(Тома) Аквінського
11. - Васко да Гама
12. - Мартін Лютер
13. - Нікколо
14. - Огороджування
15. - Нидерланди, а точніше, частина Нидерландів - Голландію

4. - Цей уривок з Постанови польського сейму про роздачу земель на Україні магнатам і шляхті (1590 p.) свідчить про загарбання українських земель разом з мешканцями польськими магнатами та шляхтой.
5. - це мануфактура - для середньовічного цеху багато працівників, для кпіталістичної фабрики - замало.
Джек належав до третього стану