Марина Аникина

Помогите пожалуйста вставить артикль, где необходимо) очень нужно)) заранее спасибо: *

Помогите пожалуйста вставить артикль, где необходимо) очень нужно)) заранее спасибо: *1. Yesterday lather told us...vary interesting story at...breakfast. 7. What did you have for...lunch at...school on...Wednesday?—We had...salad and...tea. 8. My mother never has...supper with...family because she does not like to eat in...evening. 9. Where do you clean your teeth in...morning : before...breakfast or after...breakfast?

Татьяна Князева

В 9 in the morning на сто %