Павел Захаров

Загадка.

.На ринку побачив курточку за 50 грн. Грошей нема, тому позичив в двох друзів по 25 грн. Продавець скинув 5 грн, тому купив курточку за 45 грн. Сестра позичила в мене 3 грн. Лишилося 2 - тому я розділив і віддав друзям по 1 грн. Борг складав 48грн. Сестра віддала 3 грн. Разом виходить 51 грн. Питання: звідки лишня гривня???

Сергей Сударев

А чому це борг складав 48 гривень? Якщо тобі зробили знижку 5 гривень. , то це не означає, що ти друзям своїм повинен на 5 гривень менше віддати. 45 з цих 50 гривень ти потратив на куртку, 3 позичив сестрі, які вона тобі потім віддала. Борг в тебе залишився той же – 50 гривень:
50 - 3 + 3 = 50

Ти віддав друзям по одній гривні, боргу залишилося 24 гривні кожному. Тож, ти маєш їм віддати ще по 24 гривні. Враховуючи по одній гривні, що ти їм вже віддав, виходять ті ж самі 25 гривень.