Гостья Из Прошлого

Висота прямокутного трикутника

Висота прямокутного трикутника, проведена до
гіпотенузи, дорівнює 4 см і ділить її на відрізки, різниця яких дорівнює 6
см. Знайдіть сторони трикутника.
Продовження бічних сторін АВ і СД трапеції
АВСД перетинаються в точці М, ДС
: СМ = 3: 5, ВС – менша основа трапеції. Знайдіть основи трапеції, якщо
їхня сума дорівнює 26 см.

Ренат

Где в ходе решения возникла проблема? Сразу находится гипотенуза: (с/2+3)(с/2-3)= 4^2= 16. c= 10 cм. Далее из двух уравнений находятся катеты а и b. ab= 4c= 40 (1), a^2+b^2= c^2= 100 (2). a= 4sqrt(5) см, b= 2sqrt(5) см или наоборот.