Вл
Владимир

как перевести на английский...?))

Когда ночь рассыпет звезд алмазы, под окном к тебе приду, на гитаре я сыграю, и тебя я украду...!))

Татьяна Жбанова

Сначала переведём на русский:
Когда ночь рассыплет звёзд алмазы, под окно к тебе приду, на гитаре я сыграю и тебя я украду!

When the night strews around the diamonds of stars, I'll come to play the guitar under your window and steal you away!

Юлия Балашова

похищение человека это уголовно наказуемое преступление

Ев
Евгений

When the night stars diamonds crumble under the window will come to you, I play the guitar, and I'll steal you

Andrey Ur,eviche

When the night will ignite diamonds of stars,
On the dark blue sky will light up Mars,
I will play guitar under your window.
And I'll steal you, my princess, like the best prize in bingo!