О.
Оксана ...

Переведите плиз без переводчика перевести с английского

but I want you to know one thing I told you're a Me I know and as I explained a little about your my pass I also think I'm in this world only for the happiness given other jet but I decide to see Life Good side because you can never be happy until you nes not happy Toi same fate as these people try to forced me to give you an example cetais as if you fell to the bottom of a swimming pool and back to the top you have to give a kick to the ground ainssi this is that I want you to see the life you can be happy if you try to give a hand to your happiness because I think Toujour and I know that I love you reason the what I try to give a hand I want you to know that I want to live with you because I want to not because I want to know you better then laisson derieur the past ok because it must see the future in front you want my Heart

Дмитрий Курасов

Это какой-то поток сознания, бред - знаков препинания нет и в помине, встречаются непонятные слова и/или имена, в общем голые эмоции и никакого смысла. А может это результат работы программы распознавателя сканов? Практически можно перевести блоки из 5-6 рядом стоящих слов, а общий смысл: я (и похоже еще 1-2 человека) тебя люблю.

Андрей

Я могу перевести, но, к сожалерию, я переводчик, а написано, что нам нельзя этим заниматься)

Вадим Сопин

Pohodu kto-to ispolzoval Google chtoby pervesti s Francuzkogo na Anliskiy, bez vsiakih znakov prepenaniy.