Андрей Холопов

Помогите с английским ...

Anns grandma gets up... in the morning.She....her ducks and hens gees and a pig. Then she....in the kitchen.On ...she is very busy.She... the rooms,,,,the floor...the clothes.Sometime she....After dinner Ann.... ( early, weekdays, to do shopping, to do cooking, to do washing-up, to tidy, to feed, to sweep, to iron)

Саша Андрианов

early, feeds, does cooking, weekends, tidies, sweeps, does washing-up, irons, does shopping