Артур

Как сказать на английском.. . "Я ищу только друзей, Пожалуйста, не предлагайте мне флирт или роман" Спасибо) .

Юлия Кривоногова

Нейтив написал бы примерно так, звучит более по-английски:

Seeking friendship only. All messages offering relationship or flirting will be ignored.

Андрей Гришин

i am looking for friends only . I am not interested in flirtations and romances, so do not offer me that .

Гузель Ханнанова

Напиши проще - "Я фригидная ""

Дм
Дмитрий

I`m looking for friends only. So don`t flirt with me and don`t try to start a romance with me.

Марина Бухарова

I'm looking for friends. Please, don't offer me flirt or romance (/ love affair).

Татьяна Опарина

I m searching only friends, please dont offer me a flirt