В.
Вячеслав .

Помогите пожалуйста с английским. Нужно заполнить пропуски соответствующими модальными глаголами

I. Заполните пропуски модальными глаголами can, might, have to, ought to, should,

could.

1. As for me, I have done everything I... 2. You ...to read more. 3. You... stop smoking. 4. I... help if you want. 5. I... be wrong. 6. You ...to learn the new words before reading the text.

Дмитрий Разумов

1. could
2. have
3. should
4. can
5. might
6. have

Сергей Борискин

1. Could 2. Have 3. Should 4. Can 5. Might 6. Have