Вл
Владимир

Пойдёт ли у меня Assassins creed unity на ультре? GTX 780 3072mb, 16 гб оперативной памяти, I5-3570

Ксения Сергеевна

Посмотри сис требование

Вера Яковлева

должна по идее пойти, но там еще жесткий диск 50гб свободных надо

Настена

RECOMMENDED: OS: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64-bit operating system required) Processor: Intel Core i7-3770 @ 3.4 GHz or AMD FX-8350 @ 4.0 GHz or better Memory: 8 GB RAM Graphics: NVIDIA GeForce GTX 780 or AMD Radeon R9 290X (3 GB VRAM) Hard Drive: 50 GB available space Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card with latest drivers Additional Notes: Supported video cards at the time of release: NVIDIA GeForce GTX 680 or better, GeForce GTX 700 series; AMD Radeon HD7970 or better, Radeon R9 200 series Note: Laptop versions of these cards may work but are NOT officially supported.