Анютка Скачкова

Помогите пожалуйста написать предложения в отрицательной и вопросительной форме.

I have much time.

We are students.

There are 14 floors in their house.

I am from Kiev.

His name is Steve.

He is a first-year student.

They are friend/

Юр
Юрий

I have much time.We are students.There are 14 floors in their house.I am from Kiev.His name is Steve.He is a first-year student.They are friend/I have much time.We are students.There are 14 floors in their house.I am from Kiev.His name is Steve.He is a first-year student.They are friend/ я немецкий учу