Марьяна Ова

Помогите с английским! Помогите пожалуйста составить 7 вежливых вопросов на тему отдыха за границей. Заранее спасибо)

Мaрия Румянцeвa

Вопросы к кому? К тур. агенту? К человеку, вернувшемуся из отпуска?

How was your trip? At what hotel did you stay? What interesting landmarks did you see? Did you try any local foods? Did you make any new acquaintances? Did you bring back any souvenirs? What was your favorite part of the trip? Are you planning to visit there again?