Юлия

На почту каждый день приходят непонятные письма

На почту каждый день приходят

This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent has not yet been delivered to one or more of
its recipients after 3 days.

The message has not yet been delivered to the following addresses:

host unilib.chel.su[62.148.241.52]:
connection to mail exchanger failed with timeout

No action is required on your part. Delivery attempts will continue for
some time, and this warning may be repeated at intervals if the message
remains undelivered. Eventually the mail delivery software will give up,
and when that happens, the message will be returned to you.

--- The header of the original message is following. ---

Received: from icpu2114.perfora.net (infong1097.lxa.perfora.net [74.208.5.53])
by mrelay.perfora.net (node=mrus2) with ESMTP (Nemesis)
id 0LdpM3-1TkOPP3k8J-00ibZH; Thu, 04 Oct 2012 13:29:15 -0400
Received: from 2.50.154.84 (IP may be forged by CGI script)
by icpu2114.perfora.net with HTTP
id 3oG9KU-1T3YCp3Rjb-00Q8bt; Thu, 04 Oct 2012 13:29:08 -0400
X-Sender-Info: <396222345@icpu2114.perfora.net>
Date: Thu, 04 Oct 2012 13:29:08 -0400
Message-Id: <3oG9KU-1T3YCp3Rjb-00Q8bt@icpu2114.perfora.net>
Precedence: bulk
To: kontinent2007@gmail.com,alex.z@omen.ru,ksena80@yandex.ru,fredikeys_iu@onyx.kiev.ua,mail@dekra-neva.ru,disco@unilib.chel.su
Subject: ���������
From: **мой почтовый ящик
Content-type: text/html; charset=windows-1251
X-Provags-ID: V02:K0:92LO6Jt+MYmVzeKkDmrY/K4Fr8uIG0w4yk7q7VeXeMJ
xIXl8m793l+R5jPU2/2BeRV1vMzep/fyZGDjJbNKoEc50RB/Yt
BXzJonn0W1Ddl6eXmaW3hWMrI9ytEoWGZlR0baHXpeCRYKqrQh
n3iUkUpOgC3OX15Lm/cZfEsez4WAdVdMoNlR60kqKWEnET+JiD
FyoBVHSskfHjCeXTSfP7dqxnXZw+TtiuhtUECtUWflqAcxmqJR
apVj49iNFixplcN2T3VhYmBAGBbMcS17mPRTs7y23LGSXWBCSf
bMtv2rQAkXFTntKfoIGX65NPFogRqv+a+fZk/+vQzvIiqDmolm
dgJRK9eGF+yQTWzk3NJWHOBP5BPqUplwee+GOaco2zV3J/s66A
oCGuMKbgIgA3TZXaa0y6JSFTUElYqOZjeM6qYD3RY43gcSLjsq
cH6u7bg+HH6INDyr58Cxl+gpYrbZL5oTmsl5dr/sSA2ESGyc=

Что с этим делать?

"Тебе просто сообщают, что твое письмо не доставлено по прошествии трех дней. "

"Тебе просто сообщают, что твое письмо не доставлено по прошествии трех дней. " - но я никаких писем не отправлял !

"ЭТО у далить. И поставить себе хороший антивирусный продукт с фильтрацией и защитой почтовых протоколов. " - стоит Eset Nod SS 5

Сергей Кошелев

а чувак прости это я тебе по ошибки присылаю

Вадим Бартенев

Тебе просто сообщают, что твое письмо не доставлено по прошествии трех дней. Ничего делать с этим не надо, просто удаляй и не волнуйся - это не спам, это особенность сервиса.

Мария Vorob'eva

ЭТО у далить. И поставить себе хороший антивирусный продукт с фильтрацией и защитой почтовых протоколов.