Ярослав Павловец

Помогите сделать задание по Английскому! По всем правилам!

Вот собственно и оно: Представь себе, что у мамы две дочки. Переделай текст для множественного ч. и запиши его:
The young girl wakes up at seven o'clock. She gets out of bad. She washes in the bathroom. Her mother calls her for her breakfast. The girl drinks a glass of milk and eats some toast and jam. Then she goes to school.
Спасибо !

Юрий

The young girls wake up at seven o'clock. They get out of beds. They wash in the bathroom. Their mother calls them for their breakfast. The girls drink a glass of milk and eat some toasts and jam. Then they go to school.