Чиж К.

Помогите сделать домашние задание по английскому!!!

Ask questions about the underlined words.1. Museums organize sleepovers at Halloween time.
2. We come late in the evening, play games, make costumes and masks.
3. Then the real fun begins: witches, ghosts and monsters come and play with us!
4. We come to a big dark room and they tell us scary stories.
5. We go to sleep very late and we sleep in our sleeping bags.
6. In the morning we wake up and see dinosaurs next to us.

подчеркнуты слова-1.at Halloween time,2.play games, make costumes and masks,3.witches, ghosts and monsters,4.scary stories,5.very late,6.dinosaurs

Ольга Захарова

Как бы тут написано " задайте вопросы про подчеркнутые слова" . Откуда мы знаем, какие слова подчеркнуты ?