Ро
Роберт

Как правильно перевести?

-:And that's how you break them.Get them to tell you their story.
-Isn’t that how you do it?
-Well I don’t normally do it leaning over sideways.
-[laughs] Yeah. I learned that from my partner at Major Case. It was his way of keeping eye contact.
-It’s a little eccentric.
-You have no idea.
-Okay.
-All that time together. The two of us. It was like we were married.
- But you weren’t.

Just-Do It

-Вот таким образом их можно разделить. Доберись до них, чтобы рассказали тебе свою историю.
-Не так ли ты это (обычно) делаешь?
-Нуу... обчыно я не делаю это наклонясь вбок.
- (смех) Да, я узнал это от моего напарника из "Майор Кастл" (Большого замка) . Это его метод поддержания зрительного контакта.
-Немного странно. .
-Ты ничего не знаешь.
-Окай.
Всегда вместе. Мы двое (оба) . Казалось, будто мы женаты.
Но вы не были (женаты).