Саша Topsecreat

Задачи по физике. Пожалуйста) Заранее спасибо

1)Людина масою 60 кг катається на каруселі. Знайти значення сили пружності, що діє на людину, яка рухається в горизонтальній площині зі швидкістю 10 м\с по колу радіусом 12 м.

2) Як зміниться період коливань маятника, якщо його перенести із Землі на Марс? Маса Марса в 9,3 рази менше маси Землі, а радіус - менше в 1,9 рази.

Евгений Кравцов

1) F1 = m*V^2/R ; Fv = m*g;
F= √(F1^2+F2^2);

2) g= G*M/r^2; gm= G*Mm/rm^2
Период T = 2*Pi(L/g)^(1/2); Tm = 2*Pi(L/gm)^(1/2)
Tm /T = (gm/g) ^(1/2) = (Mm/rm^2 /( M/r^2))^(1/2);
Tm= T*0.623