Владислав Сапрончев

переведите пожалуйста текст.

Фотография -это не только снимок, на котором запечатлено мгновение, это искусство. Человек фотографируя, передает свою душу в снимке. Благодаря фотоснимкам значительно облегчается общение, намного ярче становится наша жизнь. Фотографии так же как и картины долго радуют людей. Люди с большим удовольствием ходят как на выставки великих художников, так и на фотовыставки. Они так же восхищаются работами фотохудожника.

на английский

Евгений

Photography is not only a snapshot, which showed a brief moment is an art. People photographing, transmits his soul in a picture. Thanks to photos is much easier to communicate, much brighter becomes our life. Photos and pictures of long happy lives. People with great pleasure to go to exhibitions of great artists and photo exhibitions. They also admired the works of photographer.

Надежда

ну и чё тут неп0нятн0г0? ф0т0графир0вать-ф0т0графия эт0 крут0))

Анна Коромыслова

Photo - it not only a picture on which the instant, this art is embodied. The person photographing, transfers the soul in a picture. Thanks to pictures dialogue is considerably facilitated, our life becomes much brighter. Photos as well as pictures long please people. People with the great pleasure go both on exhibitions of great artists, and on photo-exhibitions. They as admire works of the pictorialist.

Мария Черных

а хули тут сложного... сам переведи