Лара Гусейнова

Политическая экономия (помогите пожалуйста)

1А. Зазначте правильне визначення структури економічних відносин:
а) це єдність виробничих і соціальних відносин:
б) це єдність техніко-економічних відносин господарського механізму;
в) це єдність техніко-економічних і виробничих відносин.
Б. У чому сутність категорії «потреби» ?
а) це реалізація усвідомленої мети людини;
б) це мотив людини, що спонукає її до діяльності;
в) це зацікавленість людей у результатах своєї праці.
2А. Яке з положень правильно характеризує структуру суспільного способу виробництва?
а) це єдність продуктивних сил і техніко-економічних відносин;
б) це єдність продуктивних сил і виробничих відносин (відносини економічної власності);
в) це єдність економічної та юридичної власності.
Б. Які елементи економічної системи характеризують інформаційне суспільство?
а) розвиток господарського механізму;
б) розвиток продуктивних сил, насамперед інформації;
в) розвиток техніко-економічних відносин.

3А. Хто регулює зайнятість і розподіл робочої сили в соціальній ринковій економіці?
а) держава та її відповідні органи;
б) ринок, біржа праці;
в) підприємці й профспілки.
Б. Яке з визначень сутності підприємств правильне?
а) підприємство – це певна сукупність продуктивних сил і відносин власності;
б) підприємство – це ланка, в межах якої відбувається одиничний поділ
праці;
в) підприємство – це основна ланка народного господарства, яка забезпечує виробництво переважної маси товарів і послуг, здійснює науково-дослідницьку і комерційну діяльності з метою привласнення прибутку.
4А. Яке визначення предмета політичної економії вірне:
а) політекономія вивчає сутність фінансів та фінансових відносин суспільства;
б) політекономія вивчає шляхи зростання багатства суспільства;
в) політекономія вивчає економічні відносини у єдності з продуктивними силами та економічні закони, що управляють цими процесами.
Б. Політична економія виникла у:
а) 1615 році;
б) 1715 році;
в) 1515 році
5А. Автором трактату «Трактат політичної економії» є:
а) А. де Монтекретьєн;
б) А. Сміт;
в) Д. Рікардо.
Б. Представниками англійської класичної політичної економії є:
а) А. Сміт;
б) Д. Рікардо;
в) Ф. Енгельс

6А. Об’єктом політичної економії не є:
а) матерія;
б) економічна свідомість;
в) економіка на мікро- і макрорівнях.
Б. Метод – це сукупність:
а) виробничих відносин;
б) продуктивних сил;
в) засобів, шляхів, способів пізнання.
7А. Капітал – це:
а) гроші;
б) фінанси;
в) вартість, що створює додаткову вартість.
Б. Власність вказує на:
а) належність засобів виробництва і його результатів певній особі;
б) розмір прибутку;
в) цілі виробництва
8А. Прибуток – це:
а) гроші, яку отримує власник виробництва після реалізації продукції;
б) це винагорода виробників за працю;
в) це перевищення ціни реалізованої продукції над витратами виробництва.
Б. Робочі сила – це:
а) вартість, що створює додаткову вартість;
б) сукупність розмовної та фізичної енергії;
в) населення країни.

В.
Валентин ...

занятно однако. прямо зачиталась

Михаил Хмельников

Счас всё брошу, пойду учить державну мову