Сергей Луконин

Художні засоби. Помогите найти художні засоби в "Думи мої, Думи мої"

Метафори.

Sergei

может быть обороты

Ska

«Думи мої, думи мої» аналіз вірша
Жанр: громадянська лірика.
Тема: звернення Т. Шевченка до своїх дум із сподіванням і вірою у вільне життя співвітчизників.
Ідея: тільки впевненість у щасливе життя, наполегливість допоможе змінити соціальний устрій; засудження слабкості, поневірянь, байдужості, що роблять людину рабом.
Основна думка: думка про нещасливу долю свого народу не залишає поета протягом усього часу перебування на солдатчині.
Образи-символи — «чорний орел» , «ворон» , «соловейко» Художні засоби «Думи мої, думи мої»
Епітети: «думи мої єдині», «лиха година», «тихими речами», «темнії ночі», «Дніпр широкий», «щиру правду» Порівняння: «привітаю, як діток», «Як та воля, що минулась,»
Риторичні звернення: «Думи мої», «Квіти мої, діти!», «мої голуб’ята», «мої любі»;
Метафори — «Серце рвалося, сміялось,», «лихо сміється».