Андрей Степанов

скільки отримує редактор?

Якщо ви, чи ваш знайомий редактор, скажіть скільки заробітня плата. розкажіть свою історію. Який стаж? Які проблеми при працевлаштуванні. все, що було б корисне

Александр Куприн

Заробітна платня редактора залежить від того, яку саме роботу він буде виконувати. Просте літературне редагування може коштувати від 60 до 150 грн за авторський аркуш (40 тисяч знаків з пробілами) . Взагалі-то, оплата залежить від видавництва, тому що саме воно встановлює розцінки. Редактор може виконувати наукове редагування, якщо має достатньо кваліфікації для цього.
Редактор може коректувати тексти. Ця робота оцінюється від 20 до 50 грн за умовно-друкарський аркуш. Якщо текст іноземною мовою, то оплата, звісно, вища.
У видавництвах, а надто у великих, редактор може відповідати за випуск книжок у світ і виконувати ще велику кількість робіт.
Проблема при працевлаштуванні одна – недостатня кваліфікованість. Якщо з цим все гаразд, то й проблем не буде, бо гарні редактори завжди ціняться.
Таким чином, досить кваліфікований редактор може забезпечити собі гідне життя.