Сергей Гагарин

Рассказ о профессии мастера на фабрике на английском

Помогите составить рассказ на английском о профессии мастера на фабрике

Вера

Factory worker is a person who works in a variety of factories like food and beverage, toffee processing, fabric process, dairy, leather industries, and pharmaceutical companies and the like. The responsibilities of factory worker differ depending on the type of factory they job with. As a general rule, they carry out a wide range of activities. This is believed to be an incompetent job in a general sense. For this reason, the requirement for an exact kind of education or training is not hard quoted by any association. In addition a person with a little basic qualification cans effort at any kind of factory.

The widespread requirements for this job are,
1. Bodily power and strength (Clean remedial history)
2. Know-how of essential alphanumeric and aptitude to carry out simple calculations
3. Ability to carry out cyclic tasks
4. Capability to work hard for long hours