Иван

помогите написать рассказ на английском языке про любую профессию

Назира Дуйшенбиева

на англиском
The seller is a trade which demands attention, it is necessary to know mathematics, it is necessary to develop memory. Demands attention because it is necessary to have time to sell all. It is necessary to know mathematics because it is necessary to be able to give out delivery. Memory in a trade of the seller is necessary to remember that how many costs.

на русском
продавец это профессия которая требует внимания, надо знать математику, надо развивать память. Требует внимания потому что надо все успевать продать. Нужно знать математику потому что надо уметь выдавать сдачу. Память в профессии продавца нужна для того чтобы запоминать что сколько стоит.