Артём

Как правильно расставить слова в тексте (одно лишнее) : council, rubbish, paint, structure, project, computer, service

Garbage
Collection Goes High Tech
The city of Barcelona is putting microchips in its 18, 000 litter bins to try and make garbage collection easier. By installing microchips in the ____________of the bin Barcelona’s ___________collectors with a hand-held computer can read how full a bin is, the last time it was emptied, and if it needs a lick of_______________. “As far as I know this is the first project of this kind in Spain if not in the world,” said a spokesman for the Barcelona city___________ about the &113,000___________. “The aim of the specially designed software is to optimize cleaning___________ and litter collection routes,” he said.

Егор Селихов

1. computer 2. rubbish 3. paint 4. council 5. project 6. service