Надя Стекольщикова

Сможете перевести ???

Let me introduce the whites, an English family.MR.White Works in an office in London and lives in a small house not far from London.Mrs.White,his wife,does not go to work, she looks after the family.Mr.and Mrs.White have two children,a boy and a girl.the boy's name is Henry,the girl's name is Mary.Their son Henry is thirteen years old.He goes to school and is a very good student.He likes school very much.He is going to be a radio engineer.Henry's sister,Mery,is very young,she is only six years old .She does to school too,but she does not like to learn he lessons.She likes to play with her doll.Mrs.White's mother,the children's grandmother,lives with them in their house.She is old,she is sixtythree.She loves Mary and Henry very much and is very good to them.Помогите пожалуйста!

Андрей Терентьев

в самом англ тексте много ошибок, тем не менне перевод ниже.

позвольте представить вам семью, Уайтов, они англичане. Мистер Уай работает в офисе в Лондоне и живет в маленьком доме недалеко от Лондона. Миссис Уайт, его жена, не работает, она заботиться о семье. У мистера и миссис Уайт двое детей, мальчик и девочка. мальчика зовут Генри, а девочку Мери. Их сыну Генри 13 лет. Он учится в школе, и учится хорошо. ему нравится ходить в школу. он хочет стать радио-инженером. Сестра Генри Мери еще маленькая, ей только шесть лет. она еще не ходит в школу, но ей не нравиться делать уроки. ей нравиться играть в куклы. Мать миссис Уайт, бабушка детей, живет с ними. она стара, ей 63 года. она очень любит Генри и Мери и очень добра к ним.

качественный перевод в бюро переводов Лингва-Стиль. www.hot-perevod.ru