Василий

После ответа у меня получилась вот такая нелепость...! Что это?

Я ПОМОГАЛА.... (ВОПРОС, ДРУГА)
1. You may go to the cinema together with your sister tonight.
2. Students must work hard to improve their knowledge of English grammar.
3. Your manager can order some fax-machines in our company.
4. You must look through all the manual instructions to your computer.
5. The classes must go on in spite of the low temperature in the rooms.
6. We can go to the movies tonight.
7. He may visit his English classes and pass his exams this term.
8. I must type this letter as soon as possible.

Я ОТВЕТИЛА (МОЙ ОТВЕТ)
[ссылка появится после проверки модератором] be(форма, придложения)
2. to have
3???
4. to be(форма.... )
[ссылка появится после проверки модератором] be allowed to
[ссылка появится после проверки модератором] be able
7.to be
[ссылка появится после проверки модератором] be abel to

Потему там написало везде ссылка.... там пам пам

Ан
Анаис

Ты пробелы между буквали в ссылках ставь, например:
http: //otvet. mail.ru / question/82529491/
Там никто ничего не проверяет конечно а вот ссылки режутся...