Тамара

Переведите пожалуйста на английский срочно!!! Если не сложно!! ПОЖАЛУЙСТА!!

Создание парка началось в 1951 году по проекту архитектора Михайлова.
Парк- любимое место для отдыха волжан. Для детей и взрослых много веселых каруселей. Для молодежи в парке есть концертная площадка, где проводятся различные мероприятия .Старшее поколение может прогуляться по тенистым аллеям и посмотреть танцы под духовой оркестр. Большинство молодоженов в день своего бракосочетания считают обязательной традицией исполнить свой первый танец в ротонде и сфотографироваться на мостике "Дамский каприз"
В 1999 году парк был признан лучшим в Волгоградской области и ежегодно подтверждает это звание.

Даша Башлакова

The establishment of the Park started in 1951 under the project of architect Mikhailov.
Park - a favorite place for rest to. For children and adults a lot of fun каруселей. Для young people in the Park there is a concert ground, where various events are held .Старшее generation can walk along the shady alleys and watch dancing with the orchestra. Most couples in the day of his wedding consider mandatory tradition to fulfill their first dance in the rotunda and photographed on the bridge of "Ladies ' whim"
In 1999, the Park was recognized as the best in the Volgograd region and annually confirms this title.

Наталья Кикаева

Creation of park beginning in 1951 on the project of architect Mikhaylova.
Park - the favourite vacation spot of volzhan. For children and adults there was a lot of cheerful roundabouts. For youth in park there are a concert platform where various actions.starshy generation was carr out could walk on shady avenues and look at dances under a wind band. The majority of a newly-married couple in day of the wedding considered as obligatory tradition to execute the first dance in a rotunda and to be photograph on the bridge "Ladies' whim"
In 1999 the park were recogniz as the best in the Volgograd region and annually confirmed this rank.