Anna Kovaleva-Miloradovich

заполните пропуски предлогами и наречиями

Заполните пропуски предлогами и наречиями, где необходимо:
1. We are interested ...having business relations ...all the countries ...the world. 2. Russia exports different kinds ...goods ...very many countries ...the basis ...trade agreements ...them. 3. Last year we bought some machines ...foreign firms ...acceptable prices. 4. Please, phone Mr. Gray and tell him that I’m going to call ...him ...his hotel ...a quarter ...an hour.

Дарья

1. We are interested ..in.having business relations in...all the countries .over..the world. 2. Russia exports different kinds ..of.goods from...very many countries ...the basis ...trade agreements ...them. 3. Last year we bought some machines ..of.foreign firms ...acceptable prices. 4. Please, phone Mr. Gray and tell him that I’m going to call .to..him .to..his hotel an...a quarter ..to.an hour.