Алексей Щелкачев

Тем кто знает латынь, просьба перевести.

Lucius a Marco aliisque amicis visitatur. Sed Lucius amicos dolo fallit: Arborem densam ascendit; ibi ab amicis non videtur. Amici in hortum veniunt, clamant: "Ubi es, Luci?"
Tandem Marcus Lucium in arbore sedere videt clamatque: "Non a te fallor, Luci! Videris a me. Veni, nam iam diu a nobis exspectaris, amice!" Tum ceteri amici a Marco vocantur: "Currite, amici, Lucium in arbore sedere video!"
Cuncti celeriter veniunt; gaudent, nam Lucius ab amicis capitur. Lucius clamat: "Vae, capior a malis amicis!" Sed amici contra clamant: "Caperis a nobis, Luci, dolus punitur." Tandem liberi Lucium fugere sinunt, magna cum laetitia in horto ludunt.

Светлана Старостина

Люциус, посещают Марк и другие друзья