Елена Пчелина

Збільшиться, зменшиться чи залишиться без змін маса кадмієвої пластини при взаємодії її з розчинам

а) AgNO3 б) ZnSO4 в) NiSO4? Чому? Допоможіть скласти електронні і молекулярні рівняння відповідних реакцій.

Алексей Пасечный

а/ 2AgNO3 + Cd = Cd(NO3)2 + 2Ag - увеличится за счет осаждения на ней серебра
Ag+ + 1e = Ag0 /2
Cd 0 - 2e = Cd +2/1
б/ не изменится, Zn в ряду напряжений левее Cd . не восстанавливается. ,
в/ NiSO4 + Cd = CdSO4 + Ni - уменьшится, так как молярная масса кадмия больше, чем у никеля
Ni +2 + 2e = Ni0/1
Cd 0 - 2e = Cd +2 /1