Александр Юдин

Пожалуйста помогите подставить слова!

I was really (1) about my first visit to a fashion show. I had always loved fashion but had only ever seen models in (2) on TV. Finally i was going to see a real show! i got out my most (3) clothes. I wanted to look as (4) as the models. I don't know if i was completely (5), but i never had much money to spend on clothes and i felt (6), which is the main thing. When we got there, it was fantastic! There were so many beauty women! The show started and imagine my surprise when, completely (8), the first model was wearing clothes just like i was! Everyone saw the (9) couple of people asked me who my (10) was! Amazing!

Вот слова:
enthuse
Advertise
fashion
style
success
attract
beauty
expect
similar
style

Сергей Колпаков

1) enthusiastic
2) advertisement / advertisements
3) fashionable
4) stylish
5) successful
6) attractive
7) beautiful
😎 similarity
9) stylist

Здесь слова нужно было не подставить, а подогнать в нужную форму.
Бредовый какой-то текст, если честно.