Евгения Бойченко

Помогите перевести с русского на английский, учитывая грамматику.)

Я могу рассказать про одну из самых знаменитых певиц в России. Ее зовут Алла Пугачева. Она знаменита большим количеством своих песен на разных языках. На русском, английском, немецком, французском и так далее. Ее музыкальные альбомы выпускаются не только в России, но и во многих других странах. Ее музыкальная карьера началась в 1965 году. Я не слушаю ее песни. Я никогда не была на ее концертах. Что на счет тебя? Как прошла твоя поездка в Лондон? Тебе понравилось? Какая там погода?

Рустам М

I can tell you about one of the most famous singers in Russia.

Люся Олесик

I can tell you about one of the most famous singers in Russia. Her name is Alla Pugacheva. She is famous for her numerous songs in different languages i.e. in Russian, English, German, French and others. Her musical albums are published not only in Russia but in many other countries. Her career began in 1965. I personally don't listen to her songs. Never been to her concerts. What about you? How was your trip to London? Did you like it? What was the weather like there?