Алексей Федосов

Очень нужна ваша помощь!!!! ПОМОГИТЕ!!!!

You have received a letter from your English-speaking pen Ben

… I’m very busy preparing for my school exams in Literature and
History. To pass them successfully, I have to remember a lot.
… What subjects have you chosen for your exams and why?...What type
of exam do you prefer – oral or written? …How do you prepare for
exams?

Write him a letter and answer his 3 questions.
Write 100 – 120 words. Remember the rules of letter writing

Ev
Evgeshabright

Вы получили письмо от своей Англоговорящей ручки Бен

… я очень занят, готовясь к моим школьным экзаменам в Литературе и
История. Чтобы передать их успешно, я должен помнить много.
…, Какие предметы Вы выбрали для своих экзаменов и почему?... Какой тип
из экзамена Вы предпочитаете – устный или письменный? …, Как, Вы готовитесь к
экзамены?

Напишите ему письмо и ответьте на его 3 вопроса.
Напишите 100 – 120 слов. Помните правила письма письма