Марат Елемесов

Англичане, выручайте (( Совсем запутался.

Нужно соединить предложенные варианты с текстом:
A. So what characteristic would mark the next great leap?
B. The other reason a sense of humour hasn't triumphed is because what people without a sense of humour tend to have instead is a sense of self-importance.
C. The reason why people with a sense of humour haven't triumphed is because intelligence and humour are so closely related they are often difficult to distinguish.
D.Why would anybody want to be with people who can't make them laugh?
E. People without a sense of humour don't see the funny side of life.
F. Very clever people are freaks, it's a disability, an autistic form of intelligence, an intelligence with something crucial removed that can't accommodate paradoxes.
G. All people enjoy to be laughed at.

Мурашкин Александр

и есть в чем запутаться!! ! Задание, между прочим, НЕпростое.. .

не нашелся ответ на 2-ой вопрос, а это значит, неиспользованными остались 3 ответа (Б, Ц, Г).. .

не могу сказать больше, ибо это будет услугой (от Потапыча )))))

З. Ы. потратил 18 минут своего драгоценного.. .
З. Ы. 2 но не жалею )))