Dorin

Русская Правда Ярослава Мудрого

почему Ярослав Мудрый не взял за основу своей Русской Правды Византийские законы, в то время как в Западной Европе все Варварские правды были написаны на основе Римского права?

Katerina

Попри упривілейоване становище вищих прошарків суспільства, всі вільні перебували під опікою Руської Правди, головним завданням якої було давати можливість сторонам боронити свої права на життя, здоров'я і майно, а судові — підставу до справедливого вироку. Характеристичною прикметою Руської Правди була еволюція в бік гуманності (наприклад, заміна кари смерти грошовою карою).