Александр Мизерник

Люди добрые помогите перевести на английский данную фразу

по улице Ватутина я иду до площади Маркса, поворачиваю на право иду до улице Космической поворачиваю на лево через два дома моя школа (как грамотно перевести на английйский)
СПАСИБО!

Munira

Street Vatutina I go to the area of Marx, turn right to walk the streets of the Cosmic I turn to the left two houses my school.

Анна Петрова

Street Vatutina I go to the area of Marx, turn right to walk the streets of the Cosmic I turn to the left two houses my school