Анна Семенчук

помогите выбрать ноутбук из 3х предложенных.

"P370EM 70000р"

DISPLAY
17.3" Full HD 1920x1080;

PROCESSOR
Intel Core i7-3630QM - 2.4 GHz(3.4GHz Turbo); 6MB L3 cache
Quad-core Ivy Bridge w/ Hyper-Threading

VIDEO
Dual ATI HD7970M WITH 2GB of GDDR5 VRAM per card
Crossfire Configuration - 2x2GB HD7970M = 4GB total VRAM!

NO MEMORY NO HDD

OPTICAL
8x Multi DVD-RW

WLAN
Killer 1103
Wireless N @ 300Mbp/s

OPERATING SYSTEM
NONE

"P170EM 59000р"

DISPLAY
17.3" Full HD 1920x1080;

PROCESSOR
Intel Core i7-3630QM

VIDEO
NVIDIA GTX 680M with 4GB of GDDR5

MEMORY
NONE

STORAGE
NONE

OPTICAL
8x Multi DVD-RW

WLAN
Killer 1202
Wireless N @ 300Mbp/s
Bluetooth 4.0

OPERATING SYSTEM
NONE

"MSI GT60 65000р"
CPU
TypeIntel Core i7-3630QM Processor
Speed2.4 ~ 3.4 GHz
Cache6MB
OPERATING SYSTEM
Operating SystemWindows 8
LCD
Size15.6" Full HD Anti-Reflective
Resolution1920 x 1080 (16:9)
CHIPSET
ChipsetIntel HM77
GRAPHICS
GPUNVIDIA GeForce GTX 680M
Video Memory4GB GDDR5 VRAM
AUDIO
AudioTHX TruStudio PRO
SpeakerDynaudio Premium Speakers w/ Subwoofer
SYSTEM MEMORY
Spec12GB DDR3 1600MHz
STORAGE
HDD Capacity750GB Hard Drive (7200 RPM)
HDD InterfaceSATA
OPTICAL DRIVE
Optical Drive TypeBlu-ray Disc Burner

Руслан Багиров

ну, если вам нужен РАБОТАЮЩИЙ ноут, то определенно последний вариант. на первых двух нехватает кое-чего важного. по остальным критериям выбирать нечего

Денис

Мое мнение: тебя разводят на бабки.
Купи лучше SONY или МАС