Наталия Ильина

напишите русскими буквами

All my new year holidays I celebrated with my family.
After new year celebrating, me and my brother visited all my relatives and congratulated them.
They was very happy about it, and especially my grandmother.
Then, I was playing computer games, watching tv and having fun with my friends.
I like winter holidays very much, because I have much time to visit all of my friends.
Next time, I hope, that I will be celebrating new year and Christmas somewhere in other country.

Dovlet Esenov

ол май нью еар холидейс ай селебрайтед виз май фэмили
афте нью еар селебрэйтинг, ми энд бразе вистед ол май рэлейтивес энд кондратюлайтед зем.
зей вос вери хепи эбаут ит, энд еспешели май грендмазе.
зен ай вос плеинг компьюте геймс, вотчинг тиви эенд хевинг фан виз май френдс.
ай лайк винте холидейс вери мач, бикос ай хэв мач тайм ту визит ол май френдс.
некст тайм, ай хопе, зет ай вил би селебрейтинг пью еар энд кристмас самвээ ин азе кантри.

ОК
Ольга Кулясова

Алл мы нещ ыеар холидаыс И целебратед щитх мы фамилы.
Афтер нещ ыеар целебратинг, ме анд мы бротхер виситед алл мы релативес анд цонгратулатед тхем.
Тхеы щас веры хаппы абоут ит, анд еспециаллы мы грандмотхер.
Тхен, И щас плаыинг цомпутер гамес, щатчинг тв анд хавинг фун щитх мы фриендс.
И лике щинтер холидаыс веры муч, бецаусе И хаве муч тиме то висит алл оф мы фриендс.
Нехт тиме, И хопе, тхат И щилл бе целебратинг нещ ыеар анд Чристмас сомещхере ин отхер цоунтры.

Александр Щербаков

Ол май нью еа холидэйс ай селебрейт виз май фэмили.
Афтэ нью еа селебрейтинг, ми энд май брозе визитед ол май релативс энд конгрэтьюлэйтед вэм.
Вэй воз вэри хэппи эбоут ит, энд эспешели май грэндмазе.
Вэн, ай воз плэин компьютэ геймз, вотчин тиви энд хэвин фан виз май фрэндз
Ай лайк винтер холидэйс вэри мач бикоз ай хев мач тайм тю визит ол май фрэндз
Некст тайм, ай хоуп вэт ай вил би селебрэйтин нью еа энд кристмас самвэа ин авэ кантри