!!! Жанна !!!

Всех мусульман с праздником Ораза Айт кабыл болсын 🤲🏻🙏🏻)))не вопрос 😁

Ответы
Санбай Манибай

Баршаңызға мүбарак Рамазан айының келуімен шын жүректен құттықтаймын! Биыл – сүйікті Отанымыз үшін ерекше жыл. Ел Тәуелсіздігінің 20 жылдығы. Дәл осы айтулы кезеңде егемен еліміз Ислам Ынтымақтастығы Ұйымының тізгінін қолға алып, қазақтың байтақ даласының шежіре-тарихы Исламмен біте қайнасып жатқандығын дүйім жұртқа паш етуде. Осынау мәртебелі қызметте елімізге Алла Тағаладан зор абырой нәсіп етуін тілейік. Рамазан – он екі айдың сұлтаны, берекелі де кешірімі мол ай. Бұл айдың басты ерекшелігі, Алла Тағала Исламның бес парызының бірі болған оразаны осы айда ұстауды парыз етті. Екіншіден, адамзат баласын тура жолға бағыттайтын, ақиқат пен жалғанды, сауап пен күнә арасындағы парықты айқындап беретін қасиетті Құран осы айда түсірілді. Сондықтан бұл айда оқылған Құран аяттарының сауабы, атқарған ізгі іс-амалдардың сауабы өзге айларға қарағанда еселеп артады. Құдси хадисте Алла Тағала былай дейді: «Ораза тек Мен үшін. Оның сыйын (сауабын) Өзім ғана беремін. Өйткені пенде Мен үшін шақуат қалауы мен ішіп-жеуден бас тартты». Үшіншіден, мың айдан да қайырлы Қадір түнінің осы айда орын алуы да – Жаратушының пендесіне тартуы. Рамазан айында ораза ұстау – мұсылман адамның мойнындағы бес парыздың бірі. Қасиетті Құранда: «Ей, иман келтіргендер! Сендерден бұрынғыларға парыз етілгендей тақуалыққа жетулерің үшін ораза ұстау сендерге де парыз етілді» («Бақара» сүресі, 183-аят), – деп бұйырылған. Әрине, бұрынғы өткен пайғамбарлардың үмбеттері де өз кезегінде ораза ұстап өткен. Хадис-шарифте: «Ислам бес тірекке негізделген: Алладан басқа ешбір Құдай жоқтығына және Мұхаммед Оның елшісі екеніне куәлік беру, намаз оқу, зекет беру, қажылық және Рамазанда ораза тұту» деп ораза ұстау Исламның шартынан екендігін білдірсе, мына хадисте: «Кімде-кім шын көңілмен иланып, кәміл иманмен, сауабын Алла Тағаладан күтіп, Рамазан оразасын ұстайтын болса, оның өткен күнәлары кешіріледі» дей келе, оразаның ұлық ғибадат екендігін сүйіншілейді.

!!! Жанна !!!

Аумин 🙏🏻🤲🏻

Виктор

Как то я встретил мусульманина на пасху и он меня поздравил с ней,теперь и я поздравляю его всегда.Мне кажется это прогрессивно для рода человеческого!!!!

!!! Жанна !!!

Очень правильно 🙏🏻Бог один вера разная ! Спасибо 🙏🏻😊

Виктор

С праздником!!!!

🇺🇸✌Джеймс Боливар Ди Гриз ( Просто Шурик )

кабыл афца каза верблядь... нармальна скажы.. ИИБ МУБАРАК.. раз уж МАГОМЕТАНЕ.. то и карбалкаркал блиеть на арабике.. заибалсанлар

!!! Жанна !!!

Дебил видать баран 😂😂😂Сочувстую ишак 🤣🤣

🇺🇸✌Джеймс Боливар Ди Гриз ( Просто Шурик )

и жасасын и быздын и еще и Владимир Ильич!)))))

Nikolai Garskov

Почему то впомнился только Чолбайсан на Ураза Байрам!)))

!!! Жанна !!!

Хорошо что помните 👍😊

Nikolai Garskov

Местами, Жанна. И забываю, которая востребована, а которая всегда желанна!)))

!!! Жанна !!!

Ну это ничего так бывает 😊

Nikolai Garskov

Ну да. Кто же этого не знает?)))

Я По Твою Душу...

и часто они там кабыл балсынят?)))😜

!!! Жанна !!!

Раз в году 😊🙏🏻

Я По Твою Душу...

ясно...

Alexandr Kalikin

А что празднуют...что за событие или юбилей чей...?

!!! Жанна !!!

Ну про евреев отдельный разговор 😂

Alexandr Kalikin

эт да....не про них разговор....пост для чего был ?

!!! Жанна !!!

Что б искупить свои грехи пере Богом )

Alexandr Kalikin

эт выходит....ограничения питания - есть искупления грехов....так ?

!!! Жанна !!!

Ну не только ограничения , молитвы , делать добрые дела , помогать , ограничить от соблазнов разных ну и так далее

Роза Ганиева

Мира вашему дому и благодати, с Ураза -байрам!

!!! Жанна !!!

Спасибо уважаемая 🙏🏻👍😊

Роза Ганиева

хорошо.

Хранитель Семени:-)

Не мусульманин, по этому знаю только кабыл)))

Калиниченко Игорь

Рамазан, однако. Присоединяюсь, как атеист.

Бахром_С

Благодарю! Мир и благополучия вашему дому.

Igor Fedaev

а у нас вчера два киргиза курда зарезали !

!!! Жанна !!!

Капец 🤦🏻‍♀️

Mustafa Mustafayev

Благодарю ТАНРЫ ГОРУСУН ХАМЫМЫЗЫ АМИН

Евгений Жебраков Калининград

присоединяюсь 👍🤝🍷

Павел Шило

Сегодня рабочий день интересно.

!!! Жанна !!!

Да )рабочий )

Павел Шило

Спасибо за ответ ,какой привет такой ответ.

Евгений Карман

присоединяюсь к поздравлениям!

Graf_Dracula

Спасиб , рахмат, коп саул, 😊

Graf_Dracula

Мен просто болмайман 😊

Сергей Субботний

спасибо. радуюсь вместе вами.

!!! Жанна !!!

Спасибо и вам !)) 🙏🏻

Николай Богомазов

Рахмат! Салам алейкум, Жанна!

!!! Жанна !!!

Салем ) 🙏🏻

Евгений Гартман

МОИ ПОЗДРАВЛЕНИЯ МИР ВСЕМ!!!

Эстерсита

с праздником худай халасай