Станислав Соколов

Напишите 10 предложений о любимых праздниках по английски и чтобы без ошибки было. Срочно только очень

Яш
Яшка

Let me tell you about my favorite holidays. These are days which always make me happy: My birthday and Christmas. So, why do I love my birthday? Because in this day, all my friends and relatives congratulate me and present me gifts. This day is full of smiles and wishes. Everyone next to me tries to rise my mood.
And why do I love the Christmas day? So there are a lot of reasons. First is that the whole night before holiday we cook tasty things for family and friends. The second is that at home we have a lot of guests.And the last is that this day full of mysterious predictions and expectations...