Ирина Хазова

На якому материку широтне простягання кліматичних поясів порушене? Домашнє завдання з географії.

А=
Алена =)

Кліматичні пояси – широтні смуги, які мають відносно однорідний клімат. Вони відрізняються один від одного температурою повітря і переважаючими повітряними масами. Кліматичні пояси змінюються зонально, тобто від екватора до полюсів. У кожному з основних кліматичних поясів протягом усього року панує та чи інша повітряна маса – відповідно екваторіальна, тропічна, помірна, арктична (антарктична) . Перехідні пояси називають субпоясами – з латинської “суб” означає “під”, тобто під основним (субекваторіальний – підекваторіальний, субтропічний – підтропічний та ін.) . У перехідні кліматичні пояси повітряні маси надходять із сусідніх основних поясів, змінюючись за сезонами: влітку панує повітряна маса південнішого основного поясу, а взимку – північнішого.

У межах кліматичних поясів розрізняють кліматичні області з різними типами клімату. Кліматичні області формуються під впливом азональних (не зональних) чинників: підстильної поверхні (коли формується або континентальний, або морський тип клімату) , океанічних течій (клімат західних і східних узбереж материків).