Mary Leto

Пожалуйста, напишите русскими словами этот английский текст(как правильно произносить)текст Advertising has been include

текст Advertising has been included into realities of a comprehensive life and has turned to an independent kind of activity - advertising business. Recently the advertising market - one of the most dynamically developing in the world.
The advertising it is the information about physical or the legal body, the goods (the advertising information) extended in any form, with assistance of any means which is intended for an uncertain circle of persons and urged to form or support interest to this ¬ legal or to the physical person, the goods and to promote ¬ realisation of the goods

На
Наталья

а что, сейчас уже в школах перестали обучать произношение?)

Виталик Львов

Прекрати занятия по английскому и иди спать. Тебе это не пригодится, все равно будешь продавщицей в сельпо. А мужики по-английски водку не покупают.

Лидия Ежова

Эдветайзин хэс бин инклюдид инто риэлитиз оф э компрэхэнсив лайф энд хэз тёрнд ту эн индэпэндэд кайнд оф активити - эдветайзин бизнес. Рисентли зе эдветайзин макет - уан оф зе мост динамикалли дэвэлопмин ин зе уорлд. Зе эдветайзин ит ис зе инфомэйшн эбаут фисикал о зе лигэл бади, зе гудс (за эдветайзин инфомэйшн) икстендид ин эни форм, вис эссистэнс оф эни минз уич ис интендид фо эн ансётэйн сёкл оф пёсонс энд ёрджид ту форм оф саппот интэрэст ту зис - лигэл о ту зе фисикал пёсон, зе гудс энд ту промоут - риэлизейшн оф зе гудс.