Ксюша Архипова

Подскажите чьи музыка и слова в песни Ben у Майкла Джексона?

Мне очень нужны имена авторов музыки и слов у песни Ben, которую исполняет Майкл Джексон.

Serguei Takmakov

"Ben" is a song written by Don Black and composed by Walter Scharf for the 1972 film of the same name (the sequel to the 1971 killer rat film Willard)....
автор Don Black
муз. Walter Scharf